top of page

Vzpomínky z vojny 1914 – 1919

František Šmída
Osteopatie_edited.jpg
Kniha vzpomínek olomouckého rodáka a důstojníka z bojů v Haliči a v Itálii i na východním Slovensku proti maďarským bolševikům.

Autor

František Šmída

Doporučení prodejní cena

198 Kč

Vydání

1. vydání, 2014

ISBN

978-80-87419-41-0

EAN

9788087419410

Barva

Formát

A5, vázaná

Počet stran

192

Anotace

Psal se 27. květen 2008, když ve věku 107 zemřel let Franz Künstler, poslední voják rakousko-uherské armády. Ve svých 18 letech bojoval na Piavě jako dělostřelec. Měl to štěstí, že Velkou válku, na rozdíl od 10 miliónů jejích obětí přežil. I mnozí jiní si prošli zkušenostmi válečných hrůz a přežili, podobně jako František Šmída, autor tohoto pravdivého příběhu.

Na začátku to byl mladý kluk dychtící po dobrodružství, později muž, který prožil celou hrůzu války na obou rakouských frontách až do konce. Viděl, prožil a zapsal otřesné zkušenosti z fronty i zázemí. Poznával charaktery lidí své doby, bídu a utrpení nepředstavitelné velikosti. Vrátil se do svobodného Československa, ale znovu šel bojovat za novou republiku na východní Slovensko proti bolševikům. I tam poznal nové věci a byl překvapen chováním některých Čechoslováků v boji za vlast.Vyhrál a nezapoměl. Krajan, Moravák tělem i duší.


Úžasný příběh mladého muže z hrozné doby kruté války, která bohužel nebyla tou poslední.

Jak vypadá titul uvnitř?

Podívejte se na obsah titulu nebo ukázkovou kapitolu.

Maloobchodní prodej

Odběr našich novinek

Chcete dostávat informace o nových titulech? Nechte si je posílat přímo do vašeho e-mailu.

Děkujeme vám za odběr novinek.

bottom of page